Το απολυτο

Δύο Αθλήματα, τρεις αγώνες,  τρεις Νίκες . Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε ο μήνας  για  το Σωματείο του ολυμπιακού χωριού «ΦΟΙΒΟΣ». Πιο αναλυτικά,  τη Παρασκευή 29/10/2010 η  ομάδα αντρών  Βόλεϊ,  κέρδισε με 3 – 1 σετ την Ομάδα ΑΣΠ ΣΑΛΑΜΜΟΝ. Χαρακτηριστικό  της νίκης αυτής ήταν σαφώς η πολύ καλή υποδοχή όπου και συνδυαστικέ με τα πολύ καλά τελειώματα στις επιθέσεις. Η ομάδα έχει το απόλυτο για τις δύο πρώτες αγωνιστικές που έχουμε διανύσει και δικαίως είναι στην πρώτη θέση. Το Σαββάτο 30/10/2010 η ομάδα Βόλεϊ  των κορασίδων στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο  τον ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ δεν δυσκολεύτηκε  να κερδίσει  με 3 – 0 σετ.  Τα κορίτσια του «ΦΟΙΒΟΥ» με αυτή τη Νίκη τους φιγουράρουν στην Τρίτη θέση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Βόλεϊ Κορασίδων. Τη Κυριακή 31/10/2010 σειρά είχε το Μπάσκετ και το παιδικό τμήμα όπου υποδέχτηκε την ομάδα ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ,  και  νίκησε με σκορ 53 – 43. Η νίκη αυτή  ανέβασε στην Τρίτη θέση την ομάδα μας.